fbpx
V. Despentes „Vernon Subutex” – Nirvana „Nevermind”. Wykolejeni.
14 października, 2016
Za co Dylan dostał Nobla?
18 października, 2016

Wraca Kubuś Puchatek!

www.egmont.com

Trudno dziś znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał o „Misiu o bardzo małym rozumku”. Kubuś Puchatek, bohater książek A. A. Milne, filmów animowanych i seriali telewizyjnych powraca! 6 października, tuż przed jego 90. urodzinami w Wielkiej Brytanii ukazała się kolejna książka z serii.

the-best-bear-in-all-the-world2

www.egmont.com

„The Best Bear in All The World” to zupełnie nowy zbiór opowieści, napisany przez czwórkę autorów: Briana Sibleya, Paula Brighta, Jeanne Willis i Kate Saunders i autoryzowany przez spadkobierców A. A. Milne. Akcja każdej z nich toczy się podczas jednej z pór roku. Interesująco zapowiada się zwłaszcza „Zima”, autorstwa Sibleya. Celem autora było stworzenie nie tylko ciekawej opowieści, ale też odświeżenie świata Puchatka i dodanie do niego postaci, która realnie wpłynie na fabułę. Kubuś spotka więc  w tym opowiadaniu nowego przyjaciela – Pingwina!

Oczywiście, nie zabraknie postaci doskonale znanych, jak Prosiaczek, Tygrys, Królik, Sowa czy Kangurzyca, jednak pojawienie się Pingwina może wielu czytelnikom wydać się sensacyjne. Wszystkim tym, którzy uważają, że to zabieg dziwny, polecam słowa autora, Briana Sibleya:

Myśl o tym, że Puchatek spotkał pingwina, nie wydaje się dziwniejsza od tego, że w lesie natrafił na kangura czy tygrysa

www.egmont.com

www.egmont.com

O tym, że Pingwin może zostać dobrze odebrany przez czytelników świadczą też słowa Marka Burgeesa, rysownika współpracującego z wydawnictwem Egmont przy nowych przygodach Kubusia Puchatka. W jednym z wywiadów miał on stwierdzić, że spośród wszystkich postaci, najlepiej rysowało mu się właśnie Pingwina. Być może to efekt nowości, a być może faktycznie ta nowa postać okaże się strzałem w dziesiątkę.

„The Best Bear In All The World” to czwarta książka z serii o Puchatku i druga napisana współcześnie, przez innego autora niż A. A. Milne. Warto przypomnieć, że w 2009 roku premierę miał „Powrót do Stumilowego Lasu” Davida Benedictusa, zilustrowany również przez Marka Burgeesa.

Data premiery polskiego wydania „The Best Bear In All The World” nie została jeszcze ustalona, ja mam jednak nadzieję, że nowe przygody Kubusia Puchatka trafią do nas jak najszybciej. Jeśli zostanie zachowany duch Milne’a, to możemy być pewni, że dostaniemy książkę, którą zachwycą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Istnieje też opcja dla niecierpliwych – zamówienie wydania angielskiego 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.