fbpx
Pisząc, staram się trzymać napięcie do końca – wywiad z Leszkiem Gnoińskim
20 lutego, 2017
Premiery tygodnia. Odcinek 7 – 27 lutego-5 marca
26 lutego, 2017

10 gadżetów dla książkoholików

Czytanie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, wiadomo. Można jednak uczynić je jeszcze przyjemniejszym. Jak? Dzięki gadżetom, które powinny znaleźć się w domu każdego bibliofila. Na rynku można znaleźć całą masę tego typu przedmiotów. Wybrałem dla Was 10, które mi przypadły do gustu. Są wśród nich rzeczy bardzo praktyczne, jak też głównie dekoracyjne. Let’s go!

 1. Lampka do okularów

Źródło: tchibo.com

Nosisz okulary? To świetnie, bo dzięki temu będziesz mógł zamontować na nich wygodną lampkę LEDową, która doświetli tekst czytany w ciemnym kącie pokoju. Doskonałe również dla tych, którzy lubią przeglądać gazety pod kołdrą.

http://www.tchibo.pl/lampka-led-owa-na-okulary-p400069121.html

 

 

 

 1. Poduszka-książka

Źródło: dawanda.com

Nie możesz się rozstać z książką nawet, gdy idziesz spać? Najchętniej spałbyś z nią? Można połączyć przyjemne z pożytecznym, dzięki książko-poduszkom. Tutaj propozycja dla fanów Harry’ego Pottera, ale można znaleźć ich wiele, wiele więcej.

https://pl.dawanda.com/product/96270979-poduszka-ksiazka

 

 

 1. Lampka ze starej książki

Źródło: typewriterboneyard.com

Stara, bezużyteczna książka leży w kącie i się kurzy, a Tobie żal ją wyrzucić? Przerób ją na lampkę, w ten sposób posłuży również kolejnym pokoleniom druków.

http://www.typewriterboneyard.com/p/hardback-book-lamp-no-return.html

 

 

 

 

 

 1. Fikuśne zakładki

Źródło: decobazaar.com

Czytanie staje się jeszcze przyjemniejsze, gdy zamiast zaginać kartki, albo używać jako zakładki starych wizytówek, sprawimy sobie elegancką zakładkę. Najlepiej kunsztownie wykończoną i cieszącą oko. Na przykład z kotem.

http://www.decobazaar.com/produkt-zakladka-do-ksiazki-czarny-kot-metalowa-5378284.html

 

 

 

 

 1. Okulary do czytania na leżąco

Źródło: amazon.com

Po całym dniu nie masz siły nawet siedzieć, ale chcesz coś poczytać? Warto wypróbować Prism Glasses, które dzięki wbudowanemu systemowi lusterek umożliwiają wygodne czytanie w pozycji leżącej.

https://www.amazon.com/Prism-Glasses-Eye-Bed-Spectacles/dp/B000RZNBF4

 

 

 1. Ex libris

Źródło: bookinn.pl

Boisz się, że pożyczysz komuś książkę, a ta osoba potem zapomni od kogo ją pożyczyła? Niby zawsze można książki po prostu podpisywać czy katalogować, ale jest też rozwiązanie dla fanów designu i lubujących się w tradycji. Ex libris wymyślone przed wiekami do znakowania książek (dosłownie znaczy po łacinie „z biblioteki”) dziś znów wraca do łask. Ty też możesz sobie sprawić elegancki stempel.

http://www.bookinn.pl/kategoria/exlibris

 

 

 1. Książkowy namiot

Źródło: giznet.pl

Kolejny wakacyjny wyjazd na pole namiotowe? Dzięki temu gadżetowi można zmienić go w niezapomnianą przygodę i stać się obiektem zazdrości sąsiadów. Kto nie chciałby zamieszkać w książce?

http://giznet.pl/wielka-ksiazka-hitem-na-kazdym-polu-namiotowym/

 

 

 1. Podstawka pod książkę do wanny

sharperimage.com

Jeśli lubisz długie kąpiele z książką i dobrze znać uczucie, gdy nowa pozycja ulubionego autora przez nieuwagę ląduje prosto w pianie, to ten gadżet jest dla Ciebie. Nie tylko przytrzyma książkę i pozwoli delektować się kąpielą, ale przytrzyma też lampkę wina, świeczkę i ręcznik. Tylko nie zapomnij wyjść z wanny!

https://www.sharperimage.com/si/view/product/Bamboo-Bathtub-Caddy/202254?question=book

 

 1. Książkowy pendrive

Źródło: innovations.com.au

Pendrive zwykliśmy traktować jako coś użytecznego, ale jego kształt czy wygląd dla większości z nas nie ma znaczenia. To błąd! Po co używać zwykłego pendrive’a, skoro można sprawić sobie urządzenie będące miniaturową książką? A jeśli w dodatku jest na nim fabrycznie wgranych mnóstwo książek? No nie mówcie, że oprzecie się tej pokusie.

http://www.innovations.com.au/p/home/home-office/3000-classic-books

 

 

 

 1. Masująca nakładka na łóżko

Źródło: brookstone.com

Lubisz siedzieć w łóżku i czytać? Ten gadżet jest dla Ciebie – nie dość, że zapewnia wygodne oparcie rękom i głowie, to jeszcze wymasuje wymęczone życiem ciało. Dzięki niemu możesz też mieć pewność, że ulubiony napój będzie pod ręką i nie rozleje się. Rozwiązanie równie atrakcyjne dla fanów muzyki – nic tylko siąść i czytać/słuchać!

http://www.brookstone.com/pd/nap-shiatsu-massaging-bed-rest/973066p.html

Znaleźliście coś dla siebie? A może macie jeszcze inne propozycje gadżetów dla fanów książek? Dajcie znać! 🙂

3 Komentarze

 1. Anna pisze:

  Chcę tę podstawkę do wanny. Bardzo często czytam w wannie (może dlatego, że nie mam prysznica) i na razie opieram książkę na takiej zwykłej półce kładzionej w poprzek. Ale z tej podstawki mniejsza szansa, że coś spadnie do wody i sama się podpiera. Super 😀

 2. Monika Tatka pisze:

  Ja zgłaszam do 11-go gadżetu moje autorskie filcowe futerały na książki 🙂 sama je zaprojektowałam tak, by pomagały ludziom chronić książki, które przewozimy w plecakach czy torbach. Można je kupić w moim sklepie internetowym (świeżutkim, prosto spod igły): Filcowe Fifarafa, zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.