fbpx
L. Gnoiński – Republika. Nieustanne tango RECENZJA
15 lutego, 2017
Pisząc, staram się trzymać napięcie do końca – wywiad z Leszkiem Gnoińskim
20 lutego, 2017

Premiery tygodnia. Odcinek 6 – 20-26 lutego

Czyżby nieśmiało pukała już do nas wiosna? Tego jeszcze nie wiemy na pewno, pewne jest jedno – jak co tydzień dostajemy od polskich wydawców mnóstwo dobrych książek. Co przygotowali dla nas w tym tygodniu? Sprawdźmy!

Paul Theroux – Szczęśliwe wyspy Oceanii

Pasjonujący opis niesamowitej podróży. Paul Theroux w rozklekotanym kajaku wybiera się w podróż pod wyspach południowego Pacyfiku. Rozpoczynając u wybrzeży Nowej Zelandii, a kończąc na Hawajach, Theroux bawi, uczy i wzrusza jednocześnie. A miłośników Bronisława Malinowskiego powinny zainteresować obserwacje na temat życia seksualnego na Triobriandach. Premiera 22 lutego.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/szczesliwe-wyspy-oceanii

Frank Westerman – Martwa dolina

Frank Westerman w swojej najnowszej książce bada zagadkę tajemniczej masowej śmierci, jaka w 1986 roku wydarzyła się w północno-wschodnim Kamerunie. Obserwujemy wydarzenia z trzech perspektyw, śledzimy jak historia obrasta w mity i niedopowiedzenia. Czyżby kolejny hit od Dowodów na istnienie? Premiera 24 lutego.

https://www.dowody.com/product-page/martwa-dolina-frank-westerman

Adam Bielecki, Dominik Szczepański – Spod zamarzniętych powiek

Opowieść Adama Bieleckiego – jednego z najpopularniejszych i najlepszych polskich himalaistów, rozpoznawalnego na całym świecie. Obserwujemy jaką drogę przebywa z górniczych Tychów na najwyższe szczyty górskie świata, jakimi wyrzeczeniami te sukcesy są okupione. Nieludzkie warunki, liczne kontuzje i odmrożenia. To jednak wszystko nic w obliczu wspięcia się na Broad Peak czy Gaszerbruma. Premiera 22 lutego.

http://kulturalnysklep.pl/SPOD/pr/-spod-zamarznietych-powiek–adam-bielecki–dominik-szczepanski.html#description

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.