fbpx
Za co kochamy Wojciecha Młynarskiego?
20 marca, 2017
Mirosław Wlekły – Tu byłem. Tony Halik RECENZJA
27 marca, 2017

Premiery tygodnia. Odcinek 11 – 27 marca-2 kwietnia

Ostatni tydzień marca, a my wciąż nie zwalniamy tempa z nowościami książkowymi. Wiosna pełną parą!

Ewa Winnicka – Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej – Johnson

 Ewa Winnicka, publicystka „Polityki” przybliża nam sylwetkę fascynującej Barbary Piaseckiej-Johnson. Osoby olśniewającej i otoczonej tajemnicami. Kim była tak naprawdę? Patriotką i wierną żoną, czy może łowczynią majątków, nieprzebierającą w środkach by się wzbogacić? Historia bohaterki zbudowana jest na wypowiedziach osób z jej kręgu – zarówno tych najbliższych, jak i dalszych. Dzięki nim możemy wejść za mury świetnie strzeżonej rezydencji Piaseckiej-Johnson i poznać nieco tajników jej życia. Premiera 27 marca.

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,73629,Milionerka-Zagadka-Barbary-Piaseckiej-Johnson#note

Michael Roher – Wędrowne ptaki

Wyjątkowa i w opinii wielu wybitna książka dla dzieci. Książka z najwyższej półki – znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią. O potrzebie niesienia pomocy „wędrownym ptakom”. Ale i o tym, co nam dają. To w końcu wzruszająca historia o przyjaźni Łukasza z Paulinką, która jeszcze niedawno była… obca. Przyjaźni, która zobowiązuje. Warto przeczytać, nie tylko dzieciom. Premiera 28 marca.

http://www.proszynski.pl/Wedrowne_ptaki-p-35022-1-30-.html

Lian Hearn – Cesarz ośmiu wysp

Miłośnikom fantasy osadzonego w Azji nie trzeba przedstawiać Lian Hearn. Autorka dała się poznać dzięki serii książek odtwarzających realia czasów szogunów, barwnie i wciągająco opisując kulturę japońską. Jej czytelnicy „Cesarza ośmiu wysp” powitają jak dobrego znajomego. Znów mamy średniowieczną Japonię, znów mamy misternie tkaną intrygę i wielką, epicką przygodę. Książka jest też początkiem nowego cyklu autorki zatytułowanego „Opowieści o Shikanoko”. Premiera 29 marca.

http://www.mag.com.pl/ksiazka/265

Jim White – Manchester United. Diabelska biografia

Manchester United. Klub-legenda. Obiekt marzeń większości piłkarzy, klub który wielokrotnie w swej historii potrafił zdominować europejską piłkę. Miewał wzloty, miewał też upadki. O tym wszystkim jest najnowsza książka Jima White’a. Możemy dzięki niej obserwować historię klubu od narodzin aż po współczesność. Autor nie ucieka od trudnych tematów, kontrowersji i sensacji. Jest wszystko, co jest solą futbolu. I dlatego żaden kibic piłkarski nie powinien przejść obok niej obojętnie. Nawet jeśli kibicuje Arsenalowi czy Manchester City 🙂 Premiera 29 marca.

http://www.wsqn.pl/ksiazki/manchester-united-diabelska-biografia/

Krystyna Cierniak-Morgenstern – Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia

Żona Janusza Morgensterna w szczerej opowieści o przemijaniu i życiowej pasji. Zawsze obok, zawsze wierna – dla męża zrezygnowała z własnej kariery. Chciała towarzyszyć mu nie tylko w życiu, ale i w pracy. Krystyna Cierniak-Morgenstern zabiera nas w podróż po barwnym światku polskiego filmu, poświęcając dużo miejsca nie tylko mężowi, ale też Zbyszkowi Cybulskiemu, Romanowi Polańskiemu czy Gustawowi Holoubkowi. Pozycja obowiązkowa, nie tylko dla kinomanów. Premiera 30 marca.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4186/Nasz-film—Krystyna-Cierniak-Morgenstern

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.