fbpx
Kultowe programy telewizyjne lat 90.
9 marca, 2017
Jerzy Pilch – Portret młodej wenecjanki RECENZJA
13 marca, 2017

Premiery tygodnia. Odcinek 9 – 13-19 marca

Marzec w pełni, za chwilę początek kalendarzowej wiosny. Kolejne doskonałe premiery w wielu polskich wydawnictwach również są tego dowodem. Wiosna idzie, a książki wyrastają jak przebiśniegi i zwiastują coraz lepsze czasy 🙂

 Wszystko jak chcesz. Opowieść o miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego

Każdy, kto choć trochę interesuje się literaturą wie, że życie Jarosława Iwaszkiewicza nie należało do łatwych i mało skomplikowanych.  W dużej mierze determinowane było przez homoseksualizm autora, rzecz w tamtych czasach dosyć wstydliwą. Teraz do ręki dostajemy zapis burzliwego romansu Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego, który rzuca trochę nowego światła na życie i twórczość pisarza. Premiera 15 marca.

http://wilkikrol.pl/pl/c/Zapowiedzi/72

Mirosław Wlekły – Tu byłem. Tony Halik

Historia jednego z najbardziej znanych polskich  obieżyświatów. Halik zdążył zjechać cały świat, być najczęściej zestrzeliwanym pilotem II wojny światowej, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro czy prywatnym pilotem Juana Perona. Prowadził też niezapomniany program w Telewizji Polskiej do spółki z Elżbietą Dzikowską. Halik to również nieskończone źródło inspiracji – pamiętacie, kim chciał być Laska z „Chłopaki nie płaczą”? 🙂 Premiera 15 marca.

http://kulturalnysklep.pl/HALIK/pr/-tu-bylem–tony-halik–miroslaw-wlekly.html

Janusz Rudnicki – Życiorysta dwa

Janusz Rudnicki powraca do jednej ze swoich najlepszych ról – Życiorysty, zadziornego krytyka literackiego i pisarza. „Życiorysta dwa” to zbiór błyskotliwych próbek literackich, recenzji i felietonów, które ucieszą każdego, kto lubi zabawy słowne i inteligentne nawiązania do współczesnej literatury. Premiera 13 marca.

http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/zyciorysta-dwa.html

Janine Di Giovanni – Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli

Przejmująca opowieść wprost z serca syryjskiego konfliktu. Autorka daje głos tym najbardziej poszkodowanym – zwykłym obywatelom. Zbyt przywiązanym do swojego kraju, zbyt wiernym „ziemiom ojców” by opuścić terytorium konfliktu zbrojnego. Ich dramat to punkt wyjścia do opowieści Di Giovanni, która przy okazji kreśli też mapę wojny domowej w Syrii. Premiera 15 marca.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/tamtego-ranka-kiedy-po-nas-przyszli

Ben Fountain – Długi marsz w połowie meczu

Kolejna powieść w ofercie Wydawnictwa Czarne. To barwna opowieść o tym, kto tak naprawdę rządzi w USA i literackie lustro dla współczesnej Ameryki. Wszystko to przy okazji brawurowej historii o drużynie Bravo, która zasłynęła bohaterską, czterominutową akcją bojową podczas misji w Iraku. Premiera 15 marca.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dlugi-marsz-w-polowie-meczu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.