fbpx
Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe RECENZJA
7 kwietnia, 2017
O. Tokarczuk – Prowadź swój pług przez kości umarłych RECENZJA
11 kwietnia, 2017

Premiery tygodnia. Odcinek 13 – 10-16 kwietnia

W najbliższej perspektywie mamy długi weekend, zwany też Wielkanocą. Czasu na czytanie zapowiada się więc aż nadto. I doskonale się składa, bo ten świąteczny tydzień obfituje też w świetne premiery!

Kamil Bałuk – Wszystkie dzieci Louisa

Bywalcom Wrzenia Świata i Faktycznego Domu Kultury oraz czytelnikom obeznanym z reportażami nie trzeba przedstawiać Kamila Bałuka – jednego z bardziej obiecujących reporterów młodego pokolenia. Właśnie ukazuje się jego debiut książkowy, poświęcony zagadnieniu niecodziennemu. Bałuk zabiera czytelników do Holandii by odnaleźć wszystkie z ponad 200 dzieci jakie za pośrednictwem banku spermy spłodził pewien Holender surinamskiego pochodzenia. Kontrowersyjne? Jak diabli! Dlatego zapowiada się pasjonująca lektura. Premiera 15 kwietnia.

https://www.dowody.com/product-page/wszystkie-dzieci-louisa

Sheila Fitzpatrick – Zespół Stalina

Historia radzieckiego imperium opowiedziana z perspektywy innej niż zwykle – z punktu widzenia szeroko rozumianego zespołu Stalina. Należeli do niego doradcy, zaufani wojskowi, dygnitarze czy dyplomaci. Sheila Fitzpatrick przedstawia postaci dobrze znane i te, o których dziś niewielu już pamięta. A jest to gromada fascynująca. Zbrodniarze, psychopaci, rzadko wśród doradców Stalina trafiali się ludzie, których można by posądzać o normalność. Wynoszeni na piedestał równie często co z niego strącani i wymazywani z historii kraju. Dobrze, że ktoś zebrał ich w jednym miejscu – chociażby ku przestrodze.  Premiera 12 kwietnia.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/zespol-stalina

Jodi Picoult – Małe wielkie rzeczy

#1 na liście bestsellerów „New York Timesa” – Jodi Picoult raz jeszcze zachwyca czytelników wciągającą powieścią na temat jednego z najważniejszych problemów etycznych naszych czasów. Uprzedzenia rasowe, przywileje, władza – to jedynie część kwestii, które porusza i przedstawia w wymiarze dotąd niespotykanym. Premiera 11 kwietnia.

http://www.proszynski.pl/Male_wielkie_rzeczy-p-32342-1-30-.html

Jerzy Sosnowski – Fafarułej czyli pastylki z pomarańczy

Jerzy Sosnowski wraca do postaci Jarka, którego mieliśmy już okazję poznać przy okazji „Snu sów”. Tym razem w ciągu roku szkolnego przejedziemy z chłopcem rozmaite jesienie, zimy i wiosny, z czego jesienią będą mu się sypały na głowę same kłopoty, zimą doświadczy różnicy między życiem politycznym, a rodzinnym w Polsce końca lat 60., a wiosną będzie czekał na coś, co nie wiadomo czy w ogóle przyjdzie. Premiera 11 kwietnia

http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,164/fafarulej-czyli-pastylki-z-pomaranczy.html

Chris DeVito – Coltrane według Coltrane’a

W końcu jest! W końcu doczekaliśmy się w Polsce książki poświęconej Johnowi Coltrane’owi – tytanowi światowego jazzu. Nie jest to typowa biografia, tylko zbiór wywiadów i artykułów o nim, ale ułożonych w taki sposób, że ma się wrażenie płynnego obcowania z życiem artysty. Dodajcie do tego brawurowe tłumaczenie Filipa Łobodzińskiego i będziecie mieli pozycję obowiązkową dla wszystkich melomanów. Premiera 11 kwietnia, a recenzja już wkrótce także u mnie.

http://www.jazzpress.pl/news/3221-nowosc-ksiazka-coltrane-wedlug-coltrane-a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.