fbpx
Najlepsze książki na wakacje
26 czerwca, 2017
Remigiusz Ryziński – Foucault w Warszawie RECENZJA
6 lipca, 2017

Wakacje w pełni, ale to nie znaczy, że nie ma czego czytać! Wręcz przeciwnie, w lipcu ukazuje się kilka bardzo ciekawych tytułów, warto się z nimi zapoznać.

Waldemar Piasecki – Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom 2 (1939-1945) Inferno

Czytając Inferno, śledzimy losy bohatera walczącego o ratunek dla Polski, okupowanej i katowanej przez Hitlera, dla której alianci układają scenariusz zależności od Stalina; Polski zdradzanej. Jesteśmy świadkami walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim, dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy. Karski rzuca na szalę wszystko, co ma; za wierność swoim ideałom płaci więzieniem i torturami; ryzykuje życiem. Premiera 5 lipca.

https://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/jan-karski-jedno-zycie-kompletna-opowiesc-tom-2-1939-1945-inferno-waldemar-piasecki-4951115/#pelny-opis

Stanisław Lem – Astronauci.

Kolejne wydanie jednej z klasycznych książek Lema.

Astronauci to jedna z najsłynniejszych powieści Lema, wydana po raz pierwszy w 1951 roku – z konieczności częściowo respektująca polityczne kanony epoki i dlatego przez wiele lat skazana przez autora na zapomnienie. Jej niebywały sukces zawdzięcza jednak Lem swojemu wyjątkowemu talentowi, który nawet w tak mrocznych i trudnych dla artystów czasach potrafił stworzyć dzieło oryginalne i daleko wychodzące poza horyzonty ówczesnych decydentów. Premiera 20 lipca.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4368/Astronauci—-Stanislaw-Lem

Richard Flanagan – Śmierć przewodnika rzecznego

„Nie dająca spokoju, ambitna” zdaniem recenzenta z „The New York Times”. „Osiągnięcie godne uwagi” według „The Washington Post”. Richard Flanagan w kolejnej zachwycającej odsłonie.

Uwięziony przez prąd tasmańskiej rzeki, wciągnięty pod sam wodospad, Aljaz Cosini, przewodnik turystycznej wyprawy, tonie. Ostatnie chwile życia stają się dla niego rodzajem mistycznej podróży w głąb własnego życia oraz życia przodków. Przed oczami Aljaza przetaczają się obrazy z przeszłości. Premiera 6 lipca.

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,91443,Smierc-przewodnika-rzecznego

Rhys Bowen – Dublin, moja miłość

Molly Murphy, dzielny nowojorski detektyw, powraca w 1903 roku do rodzinnej Irlandii, by poprowadzić poszukiwania siostry irlandzko-amerykańskiego impresario. Przed laty kobieta była zbyt chora, by wraz z rodziną pożeglować do Stanów w ucieczce przed panującym głodem i została pozostawiona sama sobie. Teraz zaś skruszony brat chce zapisać jej cały swój majątek.

Burzliwa okaże się już sama podróż  do Irlandii, ale na miejscu na Molly będą czekać kolejne niespodzianki…

Bogata w historyczne detale, atmosferę przełomu wieków i urzekające postaci, Dublin, moja miłość jest trzymającą w napięciu kontynuacją bestsellerowej serii kryminałów Rhys Bowen. Premiera 13 lipca.

http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4363/Dublin-moja-milosc—Rhys-Bowen

Jean Stein – Na zachód od Edenu

 Dzieje Los Angeles są jak podniecająca przejażdżka kolejką górską, która stopniowo zamienia się w koszmar – stwierdza jeden z bohaterów i zarazem narratorów tej historii, splatanej przez autorkę niczym perfekcyjny warkocz, przywodzący na myśl „samomówiące” książki noblistki Swietłany Aleksijewicz. W pięciu panoramicznych, zazębiających się rodzinnych sagach ów koszmar miewa różną postać. Premiera 5 lipca.

http://kulturalnysklep.pl/EDEN/pr/-na-zachod-od-edenu–jean-stein.html#description

Opisy na podst. materiałów wydawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.