fbpx
zuzanna ginczanka
Cień w cień – Jarosław Mikołajewski i Ginczanka [RECENZJA]
15 października, 2019
premiery miesiąca 2020
Premiery miesiąca. Odcinek 26 – Listopad
31 października, 2019

Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia [PODCAST]

iwan konwicki

Iwan Konwicki był kotem niezwykłym. Nie tylko dzięki swojemu łobuzerskiemu usposobieniu, ale też dzięki rodzinie, do której trafił. On był niepokorny, a Tadeusz Konwicki potrafił tę jego niepokorność przekuć w atuty i uczynić z niego pełnoprawną postać literacką.

iwan konwicki, z domu iwaszkiewiczW najnowszym odcinku podcastu opowiadam o kocie Iwanie i jego biografii, czyli książce „Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. I z całą odpowiedzialnością mówię, że jest to odcinek nie tylko dla miłośników kotów. To znaczy jest, ale jeśli ktoś kociarzem nie jest, to po tej książce się nim stanie. Nie widzę innej opcji.

Okazało się, że w swoich tekstach, książkach i różnego rodzaju zapiskach Tadeusz Konwicki poświęcał Iwanowi bardzo dużo miejsca. Po zebraniu tego wszystkiego do kupy materiału starczy ło na samodzielną biografię. No tego jeszcze chyba nie było, ale jakie to jest świetne! Książka “Iwan Konwicki z domu Iwaszkiewicz” ukazała się nakładem wydawnictwa Znak i z miejsca zawładnęła moim sercem. Bo to tak naprawdę coś więcej niż biografia. Zabawne i błyskotliwe teksty Tadeusza Konwickiego puentowane są rysunkami jego żony, a nad całością wydawnictwa czuwała po raz kolejny Maria Konwicka. Ona zresztą twierdzi, że całą robotę i tak odwalił Iwan.

Zapraszam do słuchania:

Zachęcam Was też do regularnego śledzenia mojego podcastu. Wszystkie odcinki znajdziecie TUTAJ

T. Konwicki, Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia, Wydawnictwo Znak, Kraków 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.